Oferta półkolonii weterynaryjnych

Prywatne Technikum Weterynarii nr 1 im. Simony Kossak w Warszawie serdecznie zaprasza uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych na półkolonie weterynaryjne!

Informacje ogólne:

• Nasze półkolonie to 6 dni spotkań weterynaryjnych po 8 godzin dziennie (9:00 – 17:00).
  • Lekcje zawodowe teoretyczne i praktyczne realizowane są w Prywatnym Technikum Weterynarii nr 1 im. Simony Kossak w Warszawie na ul. Kijowskiej 3.
  • Część zajęć odbywa się w przyszkolnym gabinecie weterynaryjnym "Praska Przykotnia" na ul. Markowskiej 3.
  • 3 z 6 dni półkolonii przeznaczone są na całodniowe wycieczki: do pasieki (w edycji letniej), hodowli dużych zwierząt oraz hodowli psów w województwie mazowieckim.

Tematyka:

• anatomia i fizjologia zwierząt – lekcje teoretyczne i praktyczne z użyciem kości i szkieletów zwierząt;
  • chów zwierząt gospodarskich – lekcje teoretyczne i wizyty w gospodarstwach hodowli koni i bydła;
  • chów zwierząt domowych – lekcje teoretyczne i zajęcia o prowadzeniu hodowli kotów;
  • diagnostyka chorób zwierząt – lekcje teoretyczne, badanie kliniczne zwierząt w gabinecie weterynaryjnym „Praska Przykotnia”;
  • badania laboratoryjne w szkolnej pracowni zawodowej;
  • zabiegi weterynaryjne – podstawy szycia ran, zakładania opatrunków oraz podawania leków psom i kotom;
  • pierwsza pomoc u małych zwierząt – nauka RKO na psich fantomach;
  • hodowla pszczół i gospodarka pasieczna w teorii i praktyce (w edycji letniej).

Ramowy plan tygodnia:

• Poniedziałek, środa, sobota – lekcje w Prywatnym Technikum Weterynarii oraz zajęcia w gabinecie weterynaryjnym „Praska Przykotnia”.
  • Wtorek, czwartek, piątek – całodniowe wycieczki zawodowe do: pasieki (w edycji letniej), hodowli dużych zwierząt oraz hodowli psów.

Warunki uczestnictwa:

• Zimowe półkolonie: uczęszczanie do klasy VII lub VIII szkoły podstawowej;
  • Letnie półkolonie: bycie absolwentem klasy VI lub VII szkoły podstawowej;
  • W obu przypadkach: brak przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zajęciach ze zwierzętami.

Koszt półkolonii: 1420 zł

Cena obejmuje:

• lekcje zawodowe teoretyczne i praktyczne;
  • materiały na lekcje praktyczne;
  • zajęcia w gabinecie weterynaryjnym „Praska Przykotnia”;
  • wycieczki - do pasieki (w edycji letniej), hodowli dużych zwierząt oraz hodowli psów wraz z przewozem;
  • wyżywienie (6 obiadów, 6 podwieczorków);
  • ubezpieczenie NNW.