Czas trwania : 4 weekendy (sobota, niedziela) w godzinach 9.00 – 14.00
Czas razem : razem 40 godzin
Prowadzący :

lek. wet. Magdalena Ziółek – ukończyłam Wydział Medycyny Weterynaryjnej w 2003 roku. Technikami obrazowania zajmuję się od 9 lat. Współpracuję z kilkoma placówkami weterynaryjnymi gdzie wykonuję i opisuję badania ultrasonograficzne i rentgenowskie. Prywatnie jestem miłośniczką jamników (które często pomagają mi w szkoleniach) i biegów długodystansowych.

Miejsce : Prywatne Centrum Kształcenia Zawodowego ul.Kijowska 3
Ilość uczestników : 10 osób
Cena : 400 zł za każdy weekend, 1600 zł za cykl warsztatów
Informacje dodatkowe : Każdy z uczestników otrzyma konspekt oraz zaświadczenie o ukończeniu warsztatów.
Należy zabrać fartuch ochronny  i bardzo dobrze byłoby wziąć psa lub kota !!!!!
Zapisy / pytania : pckz3@wp.pl

Zapisz się już teraz

Plan warsztatów:

Weekend I

Sobota: fizyczne podstawy ultrasonografii, artefakty, dobór sond do badania, przygotowanie pacjenta;
Niedziela: wskazania do badania, przebieg badania, zajęcia praktyczne;

Weekend II

Sobota: badanie ultrasonograficzne układu moczowego – teoria i praktyka;
Niedziela: badanie układu rozrodczego – teoria i praktyka;

Weekend III

Sobota: przewód pokarmowy (żołądek, jelita) – teoria i praktyka;
Niedziela: badanie ultrasonograficzne wątroby i trzustki – teoria i praktyka;

Weekend IV

Sobota: badanie USG śledziony, przestrzeni otrzewnowej i zaotrzewnowej, węzłów chłonnych, nadnerczy – teoria i praktyka;
Niedziela: badanie USG tarczycy, struktur szyi oraz klatki piersiowej – teoria i praktyka.

UWAGA!

Na każdy z dni warsztatów zapraszamy 2 – 3 zwierzaki (psy lub koty).
Pierwszeństwo mają zwierzaki uczestników, gdyż bonusem jest tu wykonanie za darmo badania usg jamy brzusznej.

Proszę Was – uczestnicy o deklarowanie (telefoniczne lub mailowe)  przyprowadzenia ze sobą pupila (nie musi być własny, może być zaprzyjaźniony) . Wpisujcie, w który dzień i na jaką godzinę może zwierzak dotrzeć na warsztaty. Psy, koty grzeczne i niestresujące się zapraszamy od rana, mogą przysłuchiwać się wykładom.

Każdy „pacjent” musi być przygotowany, to znaczy przegłodzony:

– pies 12 godzin
– kot 8 godzin

Zabierzcie ze sobą jedzenie dla zwierzaka na chwile po badaniu.

Aparat ultrasonograficzny DUS 6 VET wykorzystywany podczas prowadzenia kursów to jeden z najnowocześniejszy przenośny aparat weterynaryjny na polskim rynku. Aparat może być używany zarówno do badania małych jak i dużych zwierząt. Innowacyjne technologie cyfrowe zapewniają świetną jakość wyników badań ultrasonograficznych oraz bardzo łatwą obsługę. Oprogramowanie ultrasonografu pozwala na wykonywanie dokładnych pomiarów i ich analizę za pomocą wielu programów specjalistycznych. Urządzenie oferuje połączenie zaawansowanych systemów oraz ergonomiczną budowę. Wyposażenie aparatu w głowice pracujące na trzech częstotliwościach daje możliwość badania zarówno malutkich kotków jak i dużych psów tą samą głowicą.  Aparat jest specjalnie zaprojektowany do badań weterynaryjnych, wykonywanych w klinikach, gabinetach oraz w terenie.