Prowadzenie własnej działalności gospodarczej i współpraca w ramach rehabilitacji z klinikami koni, lecznicami dużych zwierząt, stajniami, stadninami – bardzo urozmaicona praca w różnych miejscach. Praca dla osób nie lubiących rutyny, chcących żyć aktywnie, otwartych na doświadczenia.
Kurs ma charakter zajęć praktyczno-teoretycznych. Część teoretyczną stanowią wykłady. W części praktycznej uczestnicy wykonują badania oraz zabiegi na zwierzętach oraz pozostałych uczestnikach kursu. Po zakończeniu kursu zaleca się odbycie praktyki u doświadczonego zoofizjoterapeuty.
Warunkiem uczestnictwa w kursie jest:
Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu kursu jest uzyskanie pozytywnej oceny z egzaminu końcowego. Egzamin składa się z:
Zoofizjoterapeuta jest osobą wchodzącą w skład weterynaryjnego zespołu medycznego.Celem pracy zoofizjoterapeuty jest poprawa stanu psychofizycznego pacjenta weterynaryjnego, poprzez zastosowanie zarówno zabiegów profilaktycznych jak i leczniczych. Zoofizjoterapeuta przeprowadza zabiegi z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii oraz masażu. Ściśle współpracuje z lekarzem weterynarii oraz właścicielem zwierzęcia czerpiąc od nich wiedzę o stanie zdrowia pacjenta, jego postępach i ograniczeniach w terapii.Zoofizjoterapeuta posiada kompetencje umożliwiające badanie kliniczne pacjenta, zlecanie i ocenę badań dodatkowych, diagnozowanie oraz planowanie, przeprowadzanie i modyfikowanie planu rehabilitacyjnego. Miejscem świadczenia usług zoofizjoterapeutycznych są stajnie, lecznice dużych zwierząt.Wszelkie zabiegi zoofizjoterapeutyczne muszą posiadać odpowiednią dokumentację medyczną.
Anatomia i fizjologia koni
Schorzenia narządu ruchu
Badanie kliniczne konia ze szczególnym uwzględnieniem badania układu ruchu: ocena kulawizn, podstawy rentgenodiagnostyki
Podstawy werkowania i podkuwania ortopedycznego koni
Praca zoofizjoterapeuty w terenie – kontakt z klientem, prowadzenie dokumentacji rehabilitacyjnej pacjentów, BHP fizjoterapeuty. Organizacja pracy, marketing usług.
Sposoby dobierania siodła i ogłowia
Masaż I – lokalizacja struktur kostnych na koniu, manualna i wizualna ocena konia przed zabiegiem masażu, rodzaje technik masażu, wpływ i funkcje poszczególnych rodzajów masażu, omówienie chwytów stosowanych w masażu
Masaż II – grzbietowy układ napinający u konia, nauka rutyny masażu (masaż głowy, szyi, kończyny piersiowej/miedniczej oraz grzbietu), wizyty masażu, dopasowanie siodła a budowa konia, omówienie przypadków, praktyczne wykorzystanie termografii w pracy fizjoterapeuty
Wykorzystanie termografii w pracy fizjoterapeuty: działanie kamery termowizyjnej, wpływ budowy i fizjologii konia na rozkład temperatury powierzchni ciała, przygotowanie konia i pomieszczenia do badania termograficznego, termografia jako metoda diagnozowania stanu zdrowia koni, zastosowania termografii w medycynie weterynaryjnej i w treningu koni, termonograficzne badanie konia, analiza i interpretacja termonogramów
Badanie pacjenta, wstęp do fizjoterapii, kinezjologia i kinezyterapia
Fizykoterapia (termoterapia, światłolecznictwo, sonoterapia, magnetoterapia, laseroterapia, elektroterapia, fala uderzeniowa)
Fizjoterapia jako zabiegi profilaktyczne, praktyczna fizjoterapia koni w ortopedii i traumatologii
Powtórzenie materiału + egzamin
RAZEM
24
12
6
6
12
12
24
24
16
16
24
8
12
196
Doktor habilitowany nauk rolniczych, specjalność użytkowanie i dobrostan koni, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Master of Science (MSc) in Equine Science na Wydziale Biological, Environmental and Rural Sciences, kierunek Equine Science, Uniwersytet Aberystwyth. Inżynier w zakresie hodowli zwierząt, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.
Od 2008 roku specjalizuje się w masażu i zastosowaniu termografii w zoofizjoterapii i medycynie weterynaryjnej koni, współpracując z lekarzami weterynarii i hodowcami oraz prowadząc szkołę rehabilitacji i termografii koni pod nazwą Equine Massage Maria Soroko we Wrocławiu, www.eqma.pl.
Posiada wieloletnie doświadczenie w masażu, uzyskując kwalifikacje Equine Body Worker w masażu sportowym i mięśniowo – powięziowym. Swoje umiejętności i doświadczenia uzyskała na wyjazdach w Europie i Australii. Jest również organizatorem, trenerem warsztatów i kursów zawodowych masażu sportowego koni, fizjoterapii oraz zastosowania termografii u koni. Założyciel Polskiego Towarzystwa Termografii Zwierząt i członek Europejskiego Stowarzyszenia Termografii. Instruktor jeździectwa w British Horse Society. Autorka wielu publikacji naukowych oraz książki pt. „Termografia koni w praktyce” w wersji polskiej i angielskiej.
Właściciel firmy Horse Rehab Institute, właściciel stajni Ultimo oraz założyciel nowopowstałego Centrum Rehabilitacji i Regeneracji Koni pod Wrocławiem.
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy Wydział: Hodowli i Biologii Zwierząt Kierunek: Zootechnika
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu Wydział: Biologii i Hodowli Zwierząt Kierunek: Pielęgniarstwo i chów zwierząt towarzyszących
Studium Fizjoterapii Zwierząt Kierunek: Zoofizjoterapeuta koni
Dzięki ukończonym studiom dysponuje wiedzą z zakresu anatomii, biofizyki, biochemii oraz żywienia zwierząt. W ciągu wieloletniej praktyki oraz uczestnictwu w licznych szkoleniach, zdobyła umiejętności w zakresie terapii manualnej, a także fizykoterapii pozwalające na przygotowanie koni do zwiększonego wysiłku fizycznego, skracające czas regeneracji po wysiłku oraz wspomagające leczenie kontuzji.
Od 2007 roku pracuję w Katedrze Nauk Morfologicznych, Instytutu Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Łączę pracę naukową z działalnością dydaktyczną.
Prowadzę badania z zakresu anatomii porównawczej i klinicznej zwierząt domowych oraz dziko żyjących. Pełnię funkcję kierownika katedry i koordynatora ds. jakości kształcenia.
Jestem aktywnym członkiem European Association of Veterinary Anatomists, Polskiego Towarzystwa Anatomicznego i Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych.
Fizjoterapeuta koni, specjalista dopasowywania siodeł, wędzideł i ogłowi, Equine Ergonomist, student ostatniego roku osteopatii koni we Vluggen Institute.
Tematyką dopasowywania siodeł zajmuje się od 2010 roku. Ukończył dwustopniowe szkolenie w siedzibie firmy First Thought Equine Ltd w Anglii – prowadzący David Kempsell, szkolenie w SaddleFit4Life w Niemczech – prowadzący Jochen Schleese otrzymując tytuł Equine Ergonomist, trzy szkolenia z Jocelyn Danby - Master Saddler Brytyjskiego Stowarzyszenia Mistrzów Siodlarstwa, a także szkolenie dotyczące dopasowywania wędzideł i ogłowi IEEBF w Holandii - tytuł Bit Fitter (2019). Absolwent studium PCKZ Warszawa z tytułem „Zoofizjoterapeuta koni” (2017). Uczestnik 15-stu szkoleń jeździeckich z Elaine Butler (Ride With Your Mind) w Polsce i w Anglii, a także seminariów z Sue Dyson, Joyce Harman, Chrisem Pearce i Rene Tucker.
Michał łączy rzetelną i nowoczesną wiedzę z dziedziny dopasowywania siodeł z wiedzą fizjoterapeutyczną, osteopatyczną i zrozumieniem biomechaniki jazdy konnej. Pozwala to na zdiagnozowanie problemu zarówno z grzbietem konia jak i z siodłem, a następnie dobranie skutecznego rozwiązania nawet w trudniejszych przypadkach. W swojej pracy zawsze stawia dobro konia na pierwszym miejscu. Od 2015 roku aktywnie działa jako społeczny inspektor ds. ochrony zwierząt OTOZ Animals, podejmując między innymi interwencje w sprawie niehumanitarnego traktowania koni.
Z końmi związany od 14ego roku życia. Zawodnik PSO Łąck ,CWKS Legia Warszawa oraz PSO Łobez.
W 1978 v-mistrz Polski juniorów WKKW.
W 1981 r ukończył studia na SGGW-AR na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej.
Od 1981 r kierownik Zakładu Treningowego Ogierów w Boninie.
W 1996 r. ukończył studia specjalizacyjne w zakresie chorób koni w Puławach.
Od 1986 roku do dnia dzisiejszego właściciel Lecznicy dla Zwierząt w Łasiecznikach.
Wielokrotny lekarz weterynarii reprezentacji Polski w skokach, wkkw oraz rajdów długodystansowych.
Lekarz FEI 4* i PZJ, powoływany do komisji weterynaryjnej między innymi na:
WEG Jerez de la Frotera 2002,
WEG Aachen 2006,
WEG Kentucky 2010
Asian Games DOHA 2006
Asian Games DOHA 2011
Word Endurance Championships Castiglione del Lago 2001
Word Endurance Championships Dubai, UAE 2005
Word Endurance Championships Bahrain 2005
Word Endurance Championships Malaysia 2008
Word Endurance Championships for young horses Babolna 2009
Word Endurance Championships Euston Park 2012.
4 dogodne raty
2 dogodne raty
Opłata jednorazowa
Nr rachunku bankowego - SZKOŁA DLA MŁODZIEŻY:
43 1050 1025 1000 0091 4922 4876
Nr rachunku bankowego - SZKOŁA DLA DOROSŁYCH:
65 1050 1025 1000 0091 4922 6129
Sekretariat czynny:
od poniedziałku do czwartku
w godz. 8.30 – 15.00,
piątki 8.30 – 18.00,
soboty 9.00 – 12.00
Projekt i wykonanie POLLYART