Prowadzenie własnej działalności gospodarczej i współpraca w ramach rehabilitacji z klinikami koni, lecznicami dużych zwierząt, stajniami, stadninami – bardzo urozmaicona praca w różnych miejscach. Praca dla osób nie lubiących rutyny, chcących żyć aktywnie, otwartych na doświadczenia.
Kurs ma charakter zajęć praktyczno-teoretycznych. Część teoretyczną stanowią wykłady. W części praktycznej uczestnicy wykonują badania oraz zabiegi na zwierzętach oraz pozostałych uczestnikach kursu. Po zakończeniu kursu zaleca się odbycie praktyki u doświadczonego zoofizjoterapeuty.
Warunkiem uczestnictwa w kursie jest:
Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu kursu jest uzyskanie pozytywnej oceny z egzaminu końcowego. Egzamin składa się z:
Zoofizjoterapeuta jest osobą wchodzącą w skład weterynaryjnego zespołu medycznego.Celem pracy zoofizjoterapeuty jest poprawa stanu psychofizycznego pacjenta weterynaryjnego, poprzez zastosowanie zarówno zabiegów profilaktycznych jak i leczniczych. Zoofizjoterapeuta przeprowadza zabiegi z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii oraz masażu. Ściśle współpracuje z lekarzem weterynarii oraz właścicielem zwierzęcia czerpiąc od nich wiedzę o stanie zdrowia pacjenta, jego postępach i ograniczeniach w terapii.Zoofizjoterapeuta posiada kompetencje umożliwiające badanie kliniczne pacjenta, zlecanie i ocenę badań dodatkowych, diagnozowanie oraz planowanie, przeprowadzanie i modyfikowanie planu rehabilitacyjnego. Miejscem świadczenia usług zoofizjoterapeutycznych są stajnie, lecznice dużych zwierząt.Wszelkie zabiegi zoofizjoterapeutyczne muszą posiadać odpowiednią dokumentację medyczną.
Biologia medyczna z elementami chemii organicznej
Anatomia i fizjologia
Elementy patologii ogólnej
Schorzenia narządu ruchu
Elementy farmakoterapii
Elementy psychologii i postępowania ze zwierzęciem
Badanie pacjenta
Wstęp do fizjoterapii
Kinezjologia i kinezyterapia
Masaż
Fizykoterapia (termoterapia, światłolecznictwo, sonoterapia, magnetoterapia, laseroterapia, elektroterapia)
Fizjoterapia jako zabiegi profilaktyczne, praktyczna fizjoterapia koni w ortopedii i traumatologii
Powtórzenie materiału + egzamin
RAZEM
12
24
4
20
6
6
4
4
8
48
24
8
16
184
Doktor habilitowany nauk rolniczych, specjalność użytkowanie i dobrostan koni, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Master of Science (MSc) in Equine Science na Wydziale Biological, Environmental and Rural Sciences, kierunek Equine Science, Uniwersytet Aberystwyth. Inżynier w zakresie hodowli zwierząt, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.
Od 2008 roku specjalizuje się w masażu i zastosowaniu termografii w zoofizjoterapii i medycynie weterynaryjnej koni, współpracując z lekarzami weterynarii i hodowcami oraz prowadząc szkołę rehabilitacji i termografii koni pod nazwą Equine Massage Maria Soroko we Wrocławiu, www.eqma.pl.
Posiada wieloletnie doświadczenie w masażu, uzyskując kwalifikacje Equine Body Worker w masażu sportowym i mięśniowo – powięziowym. Swoje umiejętności i doświadczenia uzyskała na wyjazdach w Europie i Australii. Jest również organizatorem, trenerem warsztatów i kursów zawodowych masażu sportowego koni, fizjoterapii oraz zastosowania termografii u koni. Założyciel Polskiego Towarzystwa Termografii Zwierząt i członek Europejskiego Stowarzyszenia Termografii. Instruktor jeździectwa w British Horse Society. Autorka wielu publikacji naukowych oraz książki pt. „Termografia koni w praktyce” w wersji polskiej i angielskiej.
Właściciel firmy Horse Rehab Institute, właściciel stajni Ultimo oraz założyciel nowopowstałego Centrum Rehabilitacji i Regeneracji Koni pod Wrocławiem.
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy Wydział: Hodowli i Biologii Zwierząt Kierunek: Zootechnika
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu Wydział: Biologii i Hodowli Zwierząt Kierunek: Pielęgniarstwo i chów zwierząt towarzyszących
Studium Fizjoterapii Zwierząt Kierunek: Zoofizjoterapeuta koni
Dzięki ukończonym studiom dysponuje wiedzą z zakresu anatomii, biofizyki, biochemii oraz żywienia zwierząt. W ciągu wieloletniej praktyki oraz uczestnictwu w licznych szkoleniach, zdobyła umiejętności w zakresie terapii manualnej, a także fizykoterapii pozwalające na przygotowanie koni do zwiększonego wysiłku fizycznego, skracające czas regeneracji po wysiłku oraz wspomagające leczenie kontuzji.
Dzięki ukończonym studiom dysponuje wiedzą z zakresu anatomii, biofizyki, biochemii oraz żywienia zwierząt. W ciągu wieloletniej praktyki oraz uczestnictwu w licznych szkoleniach, zdobyła umiejętności w zakresie terapii manualnej, a także fizykoterapii pozwalające na przygotowanie koni do zwiększonego wysiłku fizycznego, skracające czas regeneracji po wysiłku oraz wspomagające leczenie kontuzji.
Nazywam się Michał Wąsowicz. Jestem doktorem nauk weterynaryjnych, w pełni poświęconym mojej największej pasji – stomatologii weterynaryjnej, która rozpoczęła się 16 lat temu i trwa do dziś!! Poprzez profilaktykę, diagnostykę i leczenie chorób jamy ustnej zwierząt domowych poprawiam nie tylko uśmiech, ale przede wszystkim jakość zdrowia i życia czworonożnych przyjaciół. Aktualnie współpracuję z kilkunastoma lecznicami weterynaryjnymi w Warszawie i okolicy, aby dotrzeć do jak największej liczby potrzebujących. Moim marzeniem jest uświadomienie wszystkim właścicielom zwierząt na całym świecie, jak ważna jest profilaktyka higieny jamy ustnej dla jakości i długości życia ich wiernych przyjaciół. Zarówno strona www.drwasowicz.pl, jak i moje kanały w mediach społecznościowych zostały stworzone, abym mógł to marzenie zrealizować. Drugą moją pasją jest przekazywanie wiedzy. Jako nauczyciel akademicki prowadzę zajęcia anatomii zwierząt w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Nieprzerwalnie podnoszę swoje kwalifikacje w zakresie stomatologii weterynaryjnej jako uczestnik wielu szkoleń i kursów dla lekarzy weterynarii i lekarzy medycyny ludzkiej na całym świecie oraz dorocznych kongresach organizowanych przez „European Veterinary Dental Society”. Reprezentuję SGGW na międzynarodowych konferencjach, przedstawiając wyniki badań naukowych, prowadzonych wspólnie z Politechniką Gdańską.
Mogę śmiało powiedzieć, że jestem szczęśliwym NIEludzkim dentystą.
6 dogodnych rat
4 dogodne raty
2 dogodne raty
Opłata jednorazowa
Nr rachunku bankowego PCKZ
43 1050 1025 1000 0091 4922 4876
Sekretariat czynny:
od poniedziałku do czwartku
w godz. 8.30 – 15.00,
piątki 8.30 – 18.00,
soboty 9.00 – 12.00
Projekt i wykonanie POLLYART