Lubisz zwierzęta?

Wybierz zawód z pasją!

Zapisz się wstępnie

TRESER PSÓW

Kurs zawodowy

Rozpoczęcie zajęć: 07-08.10.2023

Miejsca pracy:

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej lub współpraca z przychodniami, lecznicami małych zwierząt, szkołami dla psów, schroniskami dla bezdomnych zwierząt. Często praca ze zwierzęciem w domu właściciela lub w terenie. Praca dla osób nie lubiących rutyny, chcących żyć aktywnie, otwartych na rozwój zawodowy i nowe doświadczenia.

Wydajemy zaświadczenia ukończenia kursu na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.

Informacje ogólne:

  • Kurs obejmuje 160 godzin dydaktycznych
  • Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym, zjazdy co 2 tygodnie (sobota-niedziela)
  • Zajęcia w 10-12 osobowych grupach

Forma kształcenia:

Kurs ma charakter zajęć teoretyczno-praktycznych. Część teoretyczną obejmują wykłady. Część praktyczna to praca z psami w sali zajęć oraz w terenie.

Wymagania względem uczestników:

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest:

  • posiadanie wykształcenia średniego,
  • brak przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w kursie oraz wykonywania zawodu

Egzamin:

Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu kursu jest uzyskanie pozytywnej oceny z egzaminu końcowego. Egzamin składa się z:

  • Części pisemnej – test . Wynik pozytywny otrzymuje się po uzyskaniu min 60%
  • Części ustnej – sytuacja praktyczna do omówienia. Wynik pozytywny otrzymuje się po uzyskaniu min 75%

Opis zawodu:

Treser psów jest osobą pracującą z psem i jego właścicielem/opiekunem.Celem jego pracy jest socjalizacja i uczenie psa współpracy z człowiekiem. Treser przekazuje opiekunowi psa wiedzę teoretyczną i kształtuje umiejętności praktyczne postępowania z psem, tak aby osiągnąć posłuszeństwo zwierzęcia.Potrafi ocenić predyspozycje psa do wykonywania zadań specjalistycznych na podstawie jego cech psychicznych. Przyucza psy do wykonywania zadań specjalistycznych (ratownictwo, przewodnik dla osób niewidomych, myślistwo…) oraz sportowych. Treser stosuje metody szkoleniowe pozbawione wywoływania u zwierzęcia strachu, uczucia bólu i innego dyskomfortu.

Informacje dodatkowe:

  • Dla osób uczestniczących w więcej niż jednym kursie są przewidziane zniżki.

Ramowy plan zajęć

Przedmiot

Podstawy anatomii i fizjologii psów, Udomowienie psa, Komunikacja psów, Etogram psa

Etapy życia psa i związane z nimi zachowania, Rasy psów i zachowania uwarunkowane rasowo

Posłuszeństwo i sposoby motywowania psa, Techniki szkoleniowe, Przyrządy szkoleniowe

Szkolenie psów – warsztaty, praca w terenie

Predyspozycje psychiczne psa, Szkolenie sportowe oraz specjalistyczne psów

Zaburzenia zachowania, Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach

Egzamin

Łączna liczba godzin kształcenia zawodowego

LICZBA GODZIN

30

12

24

48

18

24

4

160

Prowadzący

Katarzyna Iwańczuk

Behawiorysta, Instruktor Szkolenia Psów, Wykładowca,Sędzia Rally Obedience, Instruktor Agility, Instruktor Handlingu, Trener Profilaktyki Pogryzień

Założycielka centrum szkolenia i terapii zwierząt towarzyszących Akademia Psorbona. Wykładowca kursu zawodowego Zoopsycholog. Członek Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE, Polskiego Towarzystwa Etologicznego oraz Stowarzyszenia Rally Obedience. Ekspert TV Puls w dziedzinie kynologii oraz felinologii. Inicjatorka i organizatorka wielu akcji charytatywnych mających na celu poprawę bytu bezdomnych zwierząt m.in. „STOP!KLATKA”, „Wyszkol Burka”, „Kup gryzaka dla zwierzaka”. Prowadzi terapie zachowań zwierząt towarzyszących, szkolenia psów oraz autorskie kursy i wykłady z zakresu kynologii oraz felinologii. Współpracuje z Fundacją Azylu pod Psim Aniołem m.in. w zakresie rozwiązywania problemów z zachowaniem u psów i kotów oraz szkolenia psów do adopcji, a także z Fundacją VIVA! jako behawiorysta programu Adopciaki.pl.

W życiu prywatnym towarzyszą jej:

– „Szyszka” Berneński Pies Pasterski,

– “Mop” o mało co West Highland White Terrier oraz jamniczy pies “Zozu”

Marta Dziedzic

Instruktor szkolenia psów, Instruktor Obedience, Instruktor Nose Work, Instruktor Rally-O;
mgr psychologii ze specjalizacjami w neuropsychologii i w stosowanej psychologii psa.

Marta jest założycielką szkoły dla psów Hauvard, w której obecnie prowadzi przede wszystkim zajęcia sportowe (Obedience, Nose Work, Rally-O), zajęcia terapeutyczne wspierające pracę behawioralną oraz konsultacje w kwestii doboru psa do rodziny. W swojej pracy z psami Marta skupia się przede wszystkim na dążeniu do balansu emocjonalnego - rodzaj pracy i sposób budowania treningu dobiera indywidualnie do bieżących potrzeb i predyspozycji danego psa. Jej prace dyplomowe dotyczyły wpływu treningu na reaktywność emocjonalną u psa domowego, opublikowane zostały w magazynie Psychologia - Etologia - Genetyka (36/2017). Balans jest również hasłem towarzyszącym w treningach sportowych Marty, który dzieli między innymi na takie obszary, jak budowanie motywacji, trening koordynacji i świadomości ciała, trening mentalny.
Marta współpracowała z Fundacją Viva! jako behawiorysta dla jej podopiecznych, prowadziła terapię kynofobii dla dzieci, udzielała wywiadów dla radio Nowy Świat oraz Polskie Radio 1, prowadzi szkolnego bloga hauvard.pl z artykułami dotyczącymi psychologii psa domowego, jest wykładowcą kursu Zawodowego Treser Psów, aktywnym zawodnikiem psich sportów Obedience i Rally-O. Co roku również rozszerza swoją wiedzę i praktykę na międzynarodowych konferencjach, seminariach i warsztatach.

Nieodłącznymi kompanami i „współpracownikami” :) Marty są:

– Hipis, Bearded Collie, współzałożyciel szkoły Hauvard, przez kursantów okrzyknięty „Profesorem”; pies asystujący w terapii psów prezentujących zachowania lękowe czy agresywne, pies asystujący w terapii kynofobii, zdobywca tytułów Rally-1, Rally-2, obecnie w trakcie Rally-Senior

– Chillout, working Border Collie, z którym Marta startuje na zawodach Obedience i regularnie jeździ na wypasanie owiec

Trzy warianty cenowe

1700 zł

4 dogodne raty

3300 zł

2 dogodne raty

6500 zł

Opłata jednorazowa