Lubisz zwierzęta?

Wybierz zawód z pasją!

Zapisz się wstępnie

FRYZJER ZWIERZĄT GROOMER

Kurs zawodowy

Rozpoczęcie zajęć: 23-24.03.2024

Miejsca pracy:

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej lub współpraca z przychodniami, lecznicami małych zwierząt, szkołami dla psów, schroniskami dla bezdomnych zwierząt. Często praca ze zwierzęciem w domu właściciela lub w terenie. Praca dla osób nie lubiących rutyny, chcących żyć aktywnie, otwartych na rozwój zawodowy i nowe doświadczenia.

Wydajemy zaświadczenia ukończenia kursu na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.

Informacje ogólne:

  • Kurs obejmuje 120 godzin dydaktycznych
  • Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym, zjazdy co 2 tygodnie (sobota-niedziela)
  • Zajęcia w 10-12 osobowych grupach

Forma kształcenia:

Kurs ma charakter zajęć teoretyczno-praktycznych. Część teoretyczną obejmują wykłady. Część praktyczna to praca z psami w sali zajęć oraz w terenie.

Wymagania względem uczestników:

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest:

  • ukończenie 18. roku życia
  • wykształcenie co najmniej podstawowe
  • brak przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w kursie oraz wykonywania zawodu

Egzamin:

Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu kursu jest uzyskanie pozytywnej oceny z egzaminu końcowego. Egzamin składa się z:

  • Części pisemnej – test . Wynik pozytywny otrzymuje się po uzyskaniu min 60%
  • Części ustnej – sytuacja praktyczna do omówienia. Wynik pozytywny otrzymuje się po uzyskaniu min 75%

Opis zawodu:

Fryzjer zwierząt wykonuje strzyżenie, trymowanie, zabiegi higieniczne, czesanie i kąpiele zwierząt domowych. Potrafi dobrać sposób pielęgnacji do rasy oraz rodzaju sierści. W zakresie jego kompetencji leży także przygotowywanie zwierząt do wystaw. Jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo zwierzęcia powierzonego mu na czas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. W swojej pracy musi kierować się dobrostanem zwierząt. Sposób wykonywania pracy musi dostosować do charakteru i zachowania zwierzęcia.

Informacje dodatkowe:

  • Dla osób uczestniczących w więcej niż jednym kursie są przewidziane zniżki.

Ramowy plan zajęć

Przedmiot

Bezpieczeństwo i higiena pracy w salonie groomerskim. Stan utrzymania zwierzęcia.

Podstawy anatomii i fizjologii zwierząt towarzyszących.

Podstawy behawioryzmu psów i kotów, komunikacja pies, kot – człowiek, sygnały uspokajające i sposoby postępowania podczas zabiegów pielęgnacyjnych.

Rodzaje okrywy włosowej, wzorce ras.

Narzędzioznawstwo.

Zabiegi pielęgnacyjne w praktyce.

Egzamin

Łączna liczba godzin kształcenia zawodowego

LICZBA GODZIN

6

6

12

6

6

78

6

120

Prowadzący

Aleksandra Dobrut

Moja przygoda z groomingiem zaczęła się od własnego psa-cocker spaniela, którego nauczyłam się strzyc własnoręcznie.

Pełniąc w latach 80-ych ubiegłego wieku zadania technika weterynarii w Klinice Chirurgii Małych Zwierząt na SGGW coraz częściej zdarzało się, że pacjenci wydziału trafiali do mnie na strzyżenie. Postanowiłam zająć się groomingiem na poważnie. Jedyne możliwości nauki zawodu w tamtych czasach to były nieliczne publikacje kynologiczne oraz wystawy psów. Patrzyłam na przygotowanie różnych ras, pytalam hodowców o szczegóły, czasem mogłam uczyć się na żywych psach. Kilka lat później nawiązałam kontakty z hodowcami w Danii i tam zdobyłam mnóstwo wiedzy i praktyki dzięki ich życzliwości. Ponieważ wciąż pojawiają się w Polsce nowe rasy, nauka groomingu jest niekończącą się nauką. Coraz częściej bywają w salonie koty różnych ras, których grooming stanowi nielada wyzwanie dla groomera. Od lat prowadzę małą firmę DogStarService, wykorzystując swoją wiedzę jako groomer, hodowca i sędzia kynologiczny do przygotowywania psów i kotów do wystaw, a także do groomingu komercyjnego .Od czasu do czasu zajmuję się także specyficzną formą groomingu na planie filmowym.

Dr n. wet. Karolina Barszcz

Od 2007 roku pracuję w Katedrze Nauk Morfologicznych, Instytutu Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Łączę pracę naukową z działalnością dydaktyczną.

Prowadzę badania z zakresu anatomii porównawczej i klinicznej zwierząt domowych oraz dziko żyjących. Pełnię funkcję kierownika katedry i koordynatora ds. jakości kształcenia.

Jestem aktywnym członkiem European Association of Veterinary Anatomists, Polskiego Towarzystwa Anatomicznego i Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych.

Marta Dziedzic

Instruktor szkolenia psów, Instruktor Obedience, Instruktor Nose Work, Instruktor Rally-O;
mgr psychologii ze specjalizacjami w neuropsychologii i w stosowanej psychologii psa.

Marta jest założycielką szkoły dla psów Hauvard, w której obecnie prowadzi przede wszystkim zajęcia sportowe (Obedience, Nose Work, Rally-O), zajęcia terapeutyczne wspierające pracę behawioralną oraz konsultacje w kwestii doboru psa do rodziny. W swojej pracy z psami Marta skupia się przede wszystkim na dążeniu do balansu emocjonalnego - rodzaj pracy i sposób budowania treningu dobiera indywidualnie do bieżących potrzeb i predyspozycji danego psa. Jej prace dyplomowe dotyczyły wpływu treningu na reaktywność emocjonalną u psa domowego, opublikowane zostały w magazynie Psychologia - Etologia - Genetyka (36/2017). Balans jest również hasłem towarzyszącym w treningach sportowych Marty, który dzieli między innymi na takie obszary, jak budowanie motywacji, trening koordynacji i świadomości ciała, trening mentalny.
Marta współpracowała z Fundacją Viva! jako behawiorysta dla jej podopiecznych, prowadziła terapię kynofobii dla dzieci, udzielała wywiadów dla radio Nowy Świat oraz Polskie Radio 1, prowadzi szkolnego bloga hauvard.pl z artykułami dotyczącymi psychologii psa domowego, jest wykładowcą kursu Zawodowego Treser Psów, aktywnym zawodnikiem psich sportów Obedience i Rally-O. Co roku również rozszerza swoją wiedzę i praktykę na międzynarodowych konferencjach, seminariach i warsztatach.

Nieodłącznymi kompanami i „współpracownikami” :) Marty są:

– Hipis, Bearded Collie, współzałożyciel szkoły Hauvard, przez kursantów okrzyknięty „Profesorem”; pies asystujący w terapii psów prezentujących zachowania lękowe czy agresywne, pies asystujący w terapii kynofobii, zdobywca tytułów Rally-1, Rally-2, obecnie w trakcie Rally-Senior

– Chillout, working Border Collie, z którym Marta startuje na zawodach Obedience i regularnie jeździ na wypasanie owiec

Katarzyna Iwańczuk

Behawiorysta, Instruktor Szkolenia Psów, Wykładowca,Sędzia Rally Obedience, Instruktor Agility, Instruktor Handlingu, Trener Profilaktyki Pogryzień

Założycielka centrum szkolenia i terapii zwierząt towarzyszących Akademia Psorbona. Wykładowca kursu zawodowego Zoopsycholog. Członek Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE, Polskiego Towarzystwa Etologicznego oraz Stowarzyszenia Rally Obedience. Ekspert TV Puls w dziedzinie kynologii oraz felinologii. Inicjatorka i organizatorka wielu akcji charytatywnych mających na celu poprawę bytu bezdomnych zwierząt m.in. „STOP!KLATKA”, „Wyszkol Burka”, „Kup gryzaka dla zwierzaka”. Prowadzi terapie zachowań zwierząt towarzyszących, szkolenia psów oraz autorskie kursy i wykłady z zakresu kynologii oraz felinologii. Współpracuje z Fundacją Azylu pod Psim Aniołem m.in. w zakresie rozwiązywania problemów z zachowaniem u psów i kotów oraz szkolenia psów do adopcji, a także z Fundacją VIVA! jako behawiorysta programu Adopciaki.pl.

W życiu prywatnym towarzyszą jej:

– „Szyszka” Berneński Pies Pasterski,

– “Mop” o mało co West Highland White Terrier oraz jamniczy pies “Zozu”

Trzy warianty cenowe

1700 zł

4 dogodne raty

3300 zł

2 dogodne raty

6500 zł

Opłata jednorazowa