WARSZTATY Z WYKONYWANIA BADANIA USG U ZWIERZĄT TOWARZYSZĄCYCH

Czas trwania: 2 dni (sobota, niedziela) w godzinach 9.00 – 15.00

Czas razem: razem 12 godzin

Prowadzący:

lek. wet. Magdalena Ziółek – ukończyłam Wydział Medycyny Weterynaryjnej w 2003 roku. Technikami obrazowania zajmuję się od 9 lat. Współpracuję z kilkoma placówkami weterynaryjnymi gdzie wykonuję i opisuję badania ultrasonograficzne i rentgenowskie.
Prywatnie jestem miłośniczką jamników (które często pomagają mi w szkoleniach) i biegów długodystansowych.

Miejsce : Prywatne Centrum Kształcenia Zawodowego ul. Kijowska 3

Ilość uczestników : 12 osób

Cena : 250 zł ( każdy z uczestników otrzyma konspekt oraz zaświadczenie o ukończeniu warsztatów)

Należy zabrać fartuch ochronny i bardzo dobrze byłoby wziąć psa lub kota !!!!!

Zapisy / pytania:       martapac@op.pl

pckz3@wp.pl

Plan warsztatów:

Dzień pierwszy – sobota :

9.00 – 11.00 – wykład „Podstawy fizyczne i techniczne badania ultrasonograficznego” (Zasada działania aparatu ultrasonograficznego, rodzaje aparatów, rodzaje prezentacji obrazu, rodzaje sond, artefakty w ultrasonografii)

11.00 – 11.20 – przerwa

11.20 – 12.20 – wykład „Przygotowanie pacjenta do badania USG. Rola technika weterynarii w badaniach USG zwierząt towarzyszących”

12.30 – 15.00 – badanie ultrasonograficzne u psów i kotów w praktyce

Dzień drugi – niedziela :

9.00 – 11.00 – wykład „Wskazania i technika wykonywania badania ultrasonograficznego ”

11.00 – 11.20 – przerwa

11.20 – 12.30 – wykład „ Badanie przeglądowe jamy brzusznej. Opis wykonanego badania USG”

12.30 – 15.00 – badanie ultrasonograficzne u psów i kotów w praktyce

UWAGA!

Na każdy z dwóch dni warsztatów potrzebujemy 8-9 zwierzaków (psów lub kotów).

Pierwszeństwo uczestniczenia mają zwierzaki uczestników, gdyż bonusem jest tu wykonanie za darmo badania USG jamy brzusznej.

Proszę Was – uczestnicy o deklarowanie (telefoniczne lub mailowe) przyprowadzenia ze sobą pupila (nie musi być własny, może być zaprzyjaźniony) . Wpisujcie, w który dzień i na jaką godzinę może zwierzak dotrzeć na warsztaty. Psy, koty grzeczne i niestresujące się zapraszamy od rana, mogą przysłuchiwać się wykładom.

Każdy „pacjent” musi być przygotowany, to znaczy przegłodzony:

– pies 12 godzin

– kot 8 godzin

Zabierzcie ze sobą jedzenie dla zwierzaka na chwile po badaniu.

Aparat ultrasonograficzny DUS 6 VET wykorzystywany podczas prowadzenia kursów to jeden z najnowocześniejszy przenośny aparat weterynaryjny na polskim rynku. Aparat może być używany zarówno do badania małych jak i dużych zwierząt. Innowacyjne technologie cyfrowe zapewniają świetną jakość wyników badań ultrasonograficznych oraz bardzo łatwą obsługę. Oprogramowanie ultrasonografu pozwala na wykonywanie dokładnych pomiarów i ich analizę za pomocą wielu programów specjalistycznych. Urządzenie oferuje połączenie zaawansowanych systemów oraz ergonomiczną budowę. Wyposażenie aparatu w głowice pracujące na trzech częstotliwościach daje możliwość badania zarówno malutkich kotków jak i dużych psów tą samą głowicą.  Aparat jest specjalnie zaprojektowany do badań weterynaryjnych, wykonywanych w klinikach, gabinetach oraz w terenie.